آینــــده از آن امــــت اســـلامی ســـت

سومالی در پنجه مرگ

تاریخ:دوشنبه 17 مرداد 1390-02:42 ب.ظ

اینجا سومالی است، جایی نزدیکی های جهنم  ، کشوری در دل دره های دور از دسترس فلاکت ، مکانی که در آن یأس و نومیدی ، همبازی همیشگی کودکانش و شرم و خجلت، رفیق روز وشب پدرانی است که روزگار، لقمه ای نان و جرعه آب را از آنان دریغ کرده تا  همچنان نگاهی سرد و آهی جانسوز، سوغاتی همه روزه شان باشد،  برای کودکانی که حتی نای خواستن هم ندارند !!
سومالی
اینجا سومالی است،  جایی برای تمرین مرگ ، خیابانهایی  برای رها کردن طفلانی شیرخوار که از پستان های خالی مادرانشان ، چیزی جز  بی تابی و عطش،  نصیب جگر سوخته و لب خشکیده شان نمی شود !!

اینجا سومالی است،  چیزی شبیه برزخ ، جایی برای نماندن و مکانی برای ندیدن !!!

برای تو خواهم نوشت،  ای سرزمین شلاق های سرما وتازیانه های قحطی وگرسنگی !

برای تو خواهم نوشت که سرنوشت دخترکانت،  تیره تر از پوست چروکیده دستان معصوم شان و پاشنه های ترک خورده پاهای خسته شان ، سالم تر از شرحه ی دل های رنج دیده و درد کشیده شان است.

برای تو خواهم نوشت،  ای سرزمین کودکان بیمار و پدران خجل !

شاید کلامی از این نوشته ام و سطری از این شطحیات دردم ، دلی را به نجوا آرد و دعایی جاری از زبان روزه داری اهل ایمان ، دری از رحمت لایزال آن خوب مطلق را به سرزمین فقر ودرد و رنج گشاید !!

به نام خدا و به حرمت رسالت خطیر قلم،  برای تو خواهم نوشت،  ای سرزمین پامال شده در زیر چکمه های خشونت دیکتاتورهایی که فقر و قحطی را برایت به ارمغان آورده اند .

 
 کسی چه می داند،  شاید این قحطی،  آغازی باشد برای  پایان استیلای خسته کننده فقر و ظلم و خشونت و شاید من نیز با سیاه مشقی ، نقشی در پایان دادن به سرنوشت سرزمین سیاه پوستان سفید بخت داشته باشم !


موج وبلاگی«سومالی در پنجه مرگ» از تمام اعضای جبهه جهادگران مجازی و دیگر دوستان که در موج قبلی«زن غربی را آزاد کنید» همراهمان بودند، دعوت می‌کند که با نوشتن یادداشت‌ در وبلاگ‌های خود به این موج بپیوندند.

گفتنی است جمعیت هلال احمر آماده جمع آوری کمک‌های نقدی ملت نوعدوست ایران اسلامی برای مردم نیازمند سومالی است، کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب 99999 جمعیت هلال احمر نزد بانک ملی ایران شعبه مرکزی قابل پرداخت در سراسر کشور واریز کنید.


وبلاگهایی که تا کنون به موج پیوستند:

1. فانوس /2. بهترین و جالب ترین مطالب/ 3. آبالو/4. ریگستان/5. وعده‌گاه/6. سه نقطه سر خط/7. نشست‌های دوستانه/8. سید بیسیم‌چی/9.بالاتر از این/10. دلپریزاد

11. نثار آبی آسمان/12. بهتره بدونیم/13. تاریخ از نگاه دیگر/14. آغوش خاموش/15. پر پرواز/16. حکمت ها و اندرزها/17. شاید جنگ خاتمه یافته باشد/18. مکانیک زندگی/19. نوای دل/20. محض حیا

21. تسبیح/22. تحلیل بیست/23. یاوران مهدی(عج)/24. کاش می شد خدا را بوسید/25. شمع 313 /26. ماه غریبستان/27. حضرت ماه/ 28. دفترخانه عشق/29. فریاد ابوذر/ 30. دلتنگ خدا

31. منتظر کوچک/ 32. سراج/ 33. خط قرمزها/ 34. سه راهی خاطره/ 35. چهارده آئینه حق/ 36. تسپارتو/ 37. بی بهانه/ 38. امیدانتظار من/ 39. برای تازه شدن دیر نیست/40. در جستجوی آرامش

41. باید کاری کرد/ 42. پادینا

لیست در حال تکمیل شدن است...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات